З ІСТОРІІ ПАРКУ

   Шполянський парк дитячого дозвілля створений в 50-ті роки минулого століття рішенням Шполянського райкому партії, Шполянського районного відділу освіти та Шполянської міської ради.

   У цей час практикувались будівництва всіма підприємствами міста та району. Кожному підприємству виділялась конкретна ділянка парку.

 Координувала дії будівництва перший директор Шполянського піонерського парку, як він у той час мав назву, Соколова П.В.

  Чудовий педагог, цілковито відданий дітям, вона намагалася створити для дітей казку.

   Шполянською меблевою фабрикою та Шполянським районним та міським комунальними підприємствами було збудовано чудове дитяче містечко - майданчик з дерев’яними казковими персонажами.

   Дитячий кінотеатр «Малятко» вміщував на своїх сеансах від 100 до 140 дітей. У цьому приміщенні проводились святкові заходи в непогоду.

   Та найбільшою радістю для дітей були атракціони «Лодочки» та карусель з кіньми та оленями.

   Приділяючи велику увагу патріотичному вихованню, в парку була створена Алея Героїв Радянського Союзу - виходців Шполянщини - міста та району та Дітей Героїв.

     Роки та людська недбалість до 1985 року повністю зруйнували цей чудовий парк.

   У 1988 році було прийнято рішення про реставрацію дитячого парку. Придбали новий атракціон «Юнга». Було замовлено проектну документацію в «Укржилпроекті», проектна документація створювалась на базі ретельного обстеження території парку, було зроблено схеми всіх комунікацій (води, електроліній). Та документація знову створювалась для сезонної роботи з дітьми і не враховувались вже нові вимоги часу. За фінансової допомоги директорів швейної фабрики Любовнера А.Н., заводу Продтоварів Шевченка О.В та начальника Райкомуншляхбуду Шмагайла М.П. замовили нову документацію архітектурній групі ЛЕССА.

     Роки перебудови не дали змоги втілити в життя цей чудовий проект, який і сьогодні вражає широким діапазоном умов для розвитку, повноцінного відпочинку дітей. 

   Протягом довгих років основним питанням було зберегти для міста цей чудовий зелений куточок дитячого світу.

   Новим подихом стала допомога приватного підприємця Мальчика П.О. Побудовані два павільйони дали змогу поновити роботу ігротеки, і зараз його родина поповнює ігротеку іграми та спортінвентарем. На території парку було встановлено товариством «Спорт для всіх» сучасний тренувальний майданчик. Це дало змогу взяти участь колективу дитячого парку в україно- канадському проекті «Молодь за здоров'я - 2». Створена «Країна здоров'я» з емблемою листока каштану, на якому відтворені 5 напрямків роботи парку: естетична - дитячий виставка-конкурс «Чарівний пензлик», спортивна - шашки, шахи, теніс та волейбол. Ці напрямки працюють і зараз. У секціях тренують дуже часто цілими родинами.

   Завод продтоварів «Жайвір» придбав ляльки для лялькового театру «Жайвір», Шполянська меблева фабрика виготовила пересувну сцену лялькового театру.

   У 2009 році Шполянською міською радою при підтримці директорів запасних частин Шандрука М. А. та заводу продтоварів «Жайвір» Шевченка С.О., приватного підприємця Журавльова Б. та інших було придбано сучасний дитячий майданчик, приватним підприємцем Ляшенком Ю.В. придбано і встановлено фонтан «Монте-Карло», міською радою проведено реконструкцію центральної частини парку.

   Парк продовжує жити, дбаючи, щоб дітям було весело, щоб відпочинок був змістовним і виховував у них працьовитість, увагу, почуття відповідальності, доброту, повагу і любов до рідного міста, рідної країни.